10.08.2018

Tulokset Lapinjärven kunnanmestaruuskisoista 6.8.2018

Lappträsk kommunmästerskap i friidrott 6.8.2018 på planen i Marieberg

Lapinjärven kuntamestaruuskisat yleisurheilussa 6.8.2018 Mariebergin kentällä

T3 2-ottelu (40 m, pallo)

1. Tallberg Venla 27 p (15,4, 3,92) 2. Lindberg Saaga 25 p (13,6, 3,04) 3. Tuominen Maya 20 p (16,6, 3,06) 4. Eriksson Emilia 18 p (16,0, 1,95)

P3 2-ottelu (40 m, pallo)

1. Saarinen Oskari 27 p (26,8, 1,06) 1. Jordas Viljam 27 p (29,0, 4,15)

T5 2-ottelu (40 m, pallo)

1. Jordas Clara 30 p (10,2, 5,30) 2. Eriksson Venla 24 p (10,5, 4,90) 3. Akl Aisha 18 p (10,8, 4,62) 3. Fabritius Ella 18 p (11,0, 4,72) 5. Hakamaa Erin 14 p (11,0, 4,26) 6. Frank Pihla 8 p (11,6, 3,65) 7. Saarinen Aino 3 p (12,4, 3,19) 7. Heikka Ruut 3 p (14,5, 3,50)

P5 2-ottelu (40 m, pallo)

1. Liljeström Arvid 27 p (10,4, 5,82) 2. Seppälä Vilho-Emil 25 p (11,4, 6,06) 3. Ahlgren Arne 22 p (11,2, 5,37) 4. Vickholm Oskar 16 p (12,9, 3,57) 5. Huttunen Conny 12 p (13,1, 2,67)

T7 3-ottelu (40 m, pituus, pallo)

1. Huttunen Alina 42 p (9,1, 2,36, 9,25) 2. Akl Habiba 34 p (9,5, 2,00, 8,00) 3. Wahrman Saga 31 p (9,0, 1,41, 4,86) 4. Sjöberg Alicia 28 p (9,6, 1,83, 7,80)

P7 3-ottelu (40 m, pituus, pallo)

1. Tuominen Mikael 42 p (7,9, 2,55, 12,79) 2. Ahlgren Anton 39 p (8,4, 2,25, 14,37)

T9 3-ottelu (40 m, pituus, kuula)

1. Vickholm Enni 283 p (8,2, 2,30, 3,50) 2. Wahrman Vera 267 p (8,4, 2,43, 3,20) 3. Jordas  Tilda 260 p (8,7, 2,69, 2,89) Kilpailun ulkopuolella: Leinonen Isla 381 p (7,8, 2,73, 4,06) Tuomainen Miisa 233 p (8,6, 2,23, 3,05)

P9 3-ottelu (40 m, pituus, kuula)

1. Lauri Vuorenjuuri 486 p (8,4, 3,03, 6,40) 2. Kumin Jimi 400 p (8,1, 3,02, 4,36) 3. Fabritius Emil 286 p (8,0, 2,26, 3,31) 4. Liljeström Arn 181 p (9,3, 2,18, 2,59) Kilpailun ulkouolella: Monto Jesper 397 p (8,3, 2,87, 4,90) Kämäräinen Niki 83 p (-, 2,55, -)

T11 3-ottelu (60 m, pituus, kuula)

1. Karin Lill-Smeds 545 p, 11,2, 2,58, 7,52) 2. Hollmén Sarah 414 p (11,1, 2,69, 4,73) 3. Ahlgren Edit 340 p (12,0, 2,47, 4,55) 4. Laaksonen Ella 263 p (12,3, 1,96, 3,97) 5. Sjöberg Adelie 237 p (13,9, 1,94, 4,25)

P11 3-ottelu (60 m, pituus, kuula)

1. Kääpä Janne 509 p (10,6, 3,06, 5,13) 2. Akl Abdel-Rahman 476 p (11,1, 2,96, 5,41) 3. Jordas Erik 474 p (11,3, 2,89, 5,76)

T13 3-ottelu (60 m, pituus, kuula)

1. Wallén Amelie 500 p (12,0, 2,70, 7,20) 2. Mickos Lina 468 p (11,3, 2,79, 5,82) 3. Jordas Ellen 363 p (10,3, 3,32, -)

T15 3-ottelu (100 m, pituus, keihäs)

1. Johansson Elvira 1044 p (14,0, 4,87, 20,31) 2. Wallén Aurora 604 p (15,5, 3,76, 14,19) 3. Lempiö Verna 441 p (16,5, 3,33, 10,90) 4. Tyskas Fanny 360 p (15,6, 0,00, 13,69)

P15 3-ottelu (100 m, 3-loikka, keihäs)

1. Nyström Jere 1326 p (13,4, 11,78, 19,37)

Ikämiehet 3-ottelu (100 m, 3-loikka, keihäs)

1. Huttunen Esa 525 p (-, -, 41,40) 2. Nyström Timo 392 p (-, -, 32,52) 3. Hovén Tommi 349 p (-, -, 29,52) 4. Eriksson Ville 312 p (-, -, 26,92)

T3 300 m

1. Tallberg Venla 2,16 2. Lindberg Saaga 2,18, 3. Tuominen Maya 2,40 4. Eriksson Emilia 3,01

P3 300 m

1. Jordas Viljam 2,21 2. Saarinen Oskari 4,49

T5 300 m

1. Jordas Clara 1,40 2. Eriksson Venla 1,41 3. Fabritius Ella 1,45 4. Akl Aisha 1,51 5. Saarinen Aino 1,57 6. Frank Pihla 2,11 7. Heikka Ruut 2,16 8. Hakamaa Erin 2,22

P5 300 m

1. Liljeström Arvid 1,33 2. Seppälä Vilho-Emil 1,54 3. Ahlgren Arne 2,04 4. Huttunen Conny 2,10 5. Vickholm Oskar 3,14

T7 300 m

1. Wahrman Saga 1,23 2. Huttunen Alina 1,32 3. Akl Habiba 1,34

P7 300 m

1. Tuominen Mikael 1,11 2. Ahlgren Anton 1,13

T9 300 m

1. Vickholm Enni 1,19 2. Jordas Tilda 1,20 3. Wahrman Vera 1,27 Kilpailun ulkopuolella: Leinonen Isla 1,10

P9 300 m

1. Kumin Jimi 1,15 2. Vuorenjuuri Lauri 1,17 Kilpailun ulkopuolella: Monto Jesper 1,18 Kämäräinen Niki 1,23

T11 600 m

1. Hollmén Sarah 2,43 2. Ahlgren Edit 2,49 3. Sjöberg Adelie 3,19

P11 600 m

1. Kääpä Janne 2,27 2. Akl Abdel-Rahman 2,42 Jordas Erik 2,45

T13 600 m

1. Jordas Ellen 2,09 2. Mickos Lina 3,39 3. Wallén Amelie 4,28

T15 800 m

1. Tyskas Fanny 3,09


Lähettäjä
A Silfvast
10.08.2018
Viimeksi muokattu
10.08.2018